Brăilago

Brăila, Go, restul se înţelege

RSS 2.0

Arhivă clasamente internaţionale

2006

Oza Knockout Final

Saint-Petersburg Go Federation – European Youth Goe Championship ‘2006

European Team Go Championship 2006 rundele 1 2 3 4 5 6

2004

Toyota Denso Cup– feb 2004

Paris 2004 apr

European GO Masters League

Campionatul European tineret sub 18.   30 Apr 2 Mai

Ing Memorial 2004 Karlovy Vary

Brno Toyota Tour

Berlin dec 2004

2003

Hungarian Go Association

2nd Budapest International Baduk Tournament

for the Korean Ambassador’s Cup
Place: Budapest
System: MacMahon system
Date: 2003.02.08-09 Time-limit: 60 mins (45 mins below 1d)
Class:  Byo-yomi: 20 moves / 5 mins
Informations: Photos
Pl. Name                     Str. Ctry. Club  MM  Pt.  SOS  SOSOS     1.      2.      3.      4.      5.
 1  Guo Juan                  7d    NL  Hil   29   5   136   675    13+/w0   5+/b0   3+/w0   2+/w0   4+/b0
 2  Bajenaru Dragos           6d    RO  TSe   28   4   136   668    10+/w0  14+/w0   6+/b0   1-/b0   8+/w0
 3  Méro Csaba                6d    HU  MGE   28   4   135   664    17+/w0  12+/b0   1-/b0  10+/b0   9+/w0
 4  Gerlach Christoph         6d    DE  Han   27   3   135   666     5-/b0  19+/w0  14+/w0   7+/b0   1-/w0
 5  Galchenko Mikhail         5d    UA  Kie   27   3   135   664     4+/w0   1-/w0  16+/b0   9-/b0  18+/b0
 6  Zhao Pei                  6d    CN  Bre   27   3   134   668     7+/b0  15+/w0   2-/w0   8-/b0  13+/w0
 7  Bogdanov Victor           6d    RU  St.   27   3   133   665     6-/w0  11+/b0  13+/b0   4-/w0  14+/b0
 8  Nechanicky Radek          6d    CZ  Nym   27   3   133   660    15-/w0  21+/b0  12+/w0   6+/w0   2-/b0
 9  Colmez Pierre             5d    FR  Jus   27   3   132   665    12-/w0  23+/b0  15+/b0   5+/w0   3-/b0
10  Burzo Gheorghe Cornel     5d    RO  Tim   27   3   132   657     2-/b0  29+/w0  17+/b0   3-/w0  15+/b0
11  Sheng Hong Mao            5d    CN  Bud   27   4   129   652    24+/b0   7-/w0  25+/w0  16+/b0  12+/w0
12  Yatsenko Dmitriy          5d    UA  Kie   26   2   134   658     9+/b0   3-/w0   8-/b0  22+/w0  11-/b0
13  Suh Dae-won               5d    KR  ---   26   2   134   657     1-/b0  26+/b0   7-/w0  19+/w0   6-/b0
14  Koszegi Diána             5d    HU  Ori   26   2   133   664    16+/w0   2-/b0   4-/b0  23+/w0   7-/w0
15  Pocsai Tibor              6d    HU  MGE   26   2   132   652     8+/b0   6-/b0   9-/w0  32+/w0  10-/w0
16  Zhang Gefei               4d    CN  Mun   26   2   131   655    14-/b0  18+/b0   5-/w0  11-/w0  24+/b0
17  Bogatskiy Dimitriy        6d    UA  Kie   26   2   130   649     3-/b0  22+/b0  10-/w0  18-/w0  30+/w0
18  Bogatskiy Arkadiy         5d    UA  Kie   26   3   130   649    25+/b0  16-/w0  20+/w0  17+/b0   5-/w0
19  Urziceanu Valentin        4d    RO  Loc   26   3   129   649    20+/w0   4-/b0  24+/w0  13-/b0  27+/b0
20  Kuzela Martin             4d    CZ  Zli   26   3   127   638    19-/b0  27+/w0  18-/b0  26+/w0  22+/w0
21  Xiong Shao                4d    CN  Bud   26   3   124   631    31+/w0   8-/w0  22-/b0  34+/w0  23+/b0
22  Meng Guong-Hui            4d    CN  Bud   25   2   129   640    27+/b0  17-/w0  21+/w0  12-/b0  20-/b0
23  Csizmadia György          4d    HU  MGE   25   2   129   636    28+/w0   9-/w0  26+/b0  14-/b0  21-/w0
24  Buzás Ferenc              4d    HU  Agy   25   2   128   638    11-/w0  31+/b0  19-/b0  25+/b0  16-/w0
25  Ward David                4d    GB  Cam   25   2   126   620½   18-/w0  28+/b0  11-/b0  24-/w0  37+/b0
26  Szabics Gábor             5d    HU  MGE   25   2   125   634    30+/b0  13-/w0  23-/w0  20-/b0  32+/b0
27  Mutabzija Zoran           5d    HR  Zag   25   2   125   632    22-/w0  20-/b0  29+/b0  30+/w0  19-/w0
28  Jankovic Zoran            5d    YU  Rad   25   2   122   623    23-/b0  25-/w0  32-/w0  31+/b0  29+/b0
29  Pocsai Rita               3d    HU  MGE   24   2   124   608½   35+/b0  10-/b0  27-/w0  33+/w0  28-/w0
30  Engels Andre              3d    NL  Kob   24   2   123   619    26-/w0  35+/w0  31+/b0  27-/b0  17-/b0
31  Kelemen Zoltán            4d    HU  MGE   24   1   123   614    21-/b0  24-/w0  30-/w0  28-/w0  34+/b0
32  Karailiev Peter           2d    SK  Go    24   3   121   610½   36+/w0  40+/w0  28+/b0  15-/b0  26-/w0
33  Smid Miroslav             1d    SK  Go    24   4   113½  578    41+/w0  39+/b0  40+/w0  29-/b0  36+/b0
34  Kwang-Soon Lee            1d    KR  ---   23   3   117   584    45+/w0  36+/b0  35+/w0  21-/b0  31-/w0
35  Milosevic Aleksandar      3d    YU  Mil   23   1   116   595½   29-/w0  30-/b0  34-/b0  36-/b0  40+/w0
36  Kúti Zsolt                2d    HU  MGE   23   2   115   575½   32-/b0  34-/w0  44+/b0  35+/w0  33-/w0
37  Gerbner Tamás             1k    HU  MGE   23   4   111½  570    49+/w0  41+/b0  39+/b0  40+/b0  25-/w0
38  Beck Tibor                2k    SK  Go    23   5   106   519    47+/b0  52+/w0  43+/w0  42+/b0  46+/b0
39  Stépán Gábor              2d    Hu  MGE   22   1   112   557    40-/b0  33-/w0  37-/w0  41+/w0   0=
40  Sági Ferenc               2d    HU  Bud   22   1   116½  574    39+/w0  32-/b0  33-/b0  37-/w0  35-/b0
41  Wu Kun-Chang Thomas       1d    TW  Bud   22   2   110½  543    33-/b0  37-/w0  47+/w0  39-/b0  50+/b0
42  Cserményi Orsolya         2k    HU  MGE   22   4   106   525    51+/b0  48+/w0  45+/b0  38-/w0  44+/b0
43  Shan  Xiu Chu             2k    CN  ---   22   4   104   524    54+/w0  49+/b0  38-/b0  44+/w0  45+/b0
44  Horváth Attila            1k    Hu  ---   21   2   108   531    52+/w0  46+/b0  36-/w0  43-/b0  42-/w0
45  Smiljevic Miodrag         1k    YU  Mil   21   2   106   530    34-/b0  50+/w0  42-/w0  53+/b0  43-/w0
46  Devánszki Gábor           2k    HU  MGE   21   3   104   521    53+/b0  44-/w0  49+/b0  48+/w0  38-/w0
47  Vermes Péter              2k    HU  Csö   21   3   103   506½   38-/w0  55+/b0  41-/b0  56+/b0  51+/w0
48  Hola Michal               2k    SK  Go    21   3   102   508½   50+/w0  42-/b0  51+/b0  46-/b0  57+/w0
49  Kyung-Shuk Na             1k    KR  ---   20   1   105   522½   37-/b0  43-/w0  46-/w0  50-/b0  53+/b0
50  Nagy Csaba                2k    HU  MGE   20   2   103   522½   48-/b0  45-/b0  54+/w0  49+/w0  41-/w0
51  Albrecht István           2k    HU  Agy   20   2   103   512    42-/w0  54+/b0  48-/w0  52+/b0  47-/b0
52  Kraft Bernhard            1k    DE  Pad   20   1   102   516    44-/b0  38-/b0  53-/w0  51-/w0  54+/b0
53  Bárdos Zoltán             3k    HU  Ori   19   2   100   506    46-/w0  60+/b0  52+/b0  45-/w0  49-/w0
54  Püspöki János             2k    HU  Bud   19   1    99   502½   43-/b0  51-/w0  50-/b0  62+/b0  52-/w0
55  Milan Jan                 4k    SK  Kir   19   3    94   470    56+/b0  47-/w0  62+/w0  57-/b0  59+/b0
56  Koncsek Barna             4k    HU  Ori   19   3    93   459½   55-/w0  59+/b0  61+/b0  47-/w0  63+/b0
57  Nádor László              5k    HU  Ori   19   4    92½  457    66+/b0  58+/w0  60+/w0  55+/w0  48-/b0
58  Holics Tamás              4k    HU  MGE   18   1    85   423½   59+/w0  57-/b0   0=      0=      0=
59  Kwang-Ok Na               4k    KR  ---   18   2    91   445    58-/b0  56-/w0  65+/b0  60+/b0  55-/w0
60  Lacour Alexandre          4k    FR  ---   18   2    89   456    62+/b0  53-/w0  57-/b0  59-/w0  67+/b0
61  Miklós Zoltán             6k    HU  MGE   18   4    86   437½   64+/b0  63+/w0  56-/w0  66+/b0  62+/b0
62  Horváth László            4k    HU  Ori   17   1    90½  452    60-/w0  65+/b0  55-/b0  54-/w0  61-/w0
63  Mitnyik László            5k    HU  Ori   17   2    85½  432    65-/w0  61-/b0  66+/w0  67+/b0  56-/w0
64  Záhonyi Bálint            6k    HU  MGE   17   3    81½  409    61-/w0  69-/b0  68+/b0  65+/w0  66+/b0
65  Liszka Levente            5k    HU  MGE   16   1    84   423½   63+/b0  62-/w0  59-/w0  64-/b0  0=
66  Nagy István               5k    HU  MGE   16   1    87   427½   57-/w0  67+/b0  63-/b0  61-/w0  64-/w0
67  Csordás Attila            6k    HU  MGE   16   2    82   413½   68+/b0  66-/w0  69+/b0  63-/w0  60-/w0
68  Fazekas Gábor             7k    HU  Ori   16   3    76   378½   67-/w0  72+/b0  64-/w0  70+/b0  69+/w0
69  Száz István               8k    HU  Ori   15   3    76   374½   70+/b0  64+/w0  67-/w0  76+/b0  68-/b0
70  Vermes Lili               8k    HU  Csö   15   3    71   348    69-/w0  73+/b0  71+/w0  68-/w0  72+/b0
71  Asztalos Péter            10    HU  Tak   14   4    64   319½   78+/b0  77+/w0  70-/b0  73+/w0  76+/b0
72  Koller András             9k    HU  Ori   13   2    68   331½   74+/b0  68-/w0  76-/w0  77+/b0  70-/w0
73  Szabó Károly              10    HU  MGE   13   3    64   311½   76+/b0  70-/w0  78+/w0  71-/b0  79+/b0
74  Galliot Thomas            9k    FR  ---   13   1    59   298½   72-/w0  78-/w0  77+/b0   0=      0=
75  Nádor Judit              11k    HU  Ori   12   3    51   268    77-/b0  79+/w0   0=     81+/b0  80+/w0
76  Korossy K. Péter         10k    HU  MGE   12   2    64   326    73-/w0  82+/b0  72+/b0  69-/w0  71-/w0
77  Katona Csaba             10k    HU  MGE   12   2    61½  296½   75+/w0  71-/b0  74-/w0  72-/w0  81+/b0
78  Cserményi Zsuzsanna      10k    HU  MGE   12   2    59   294½   71-/w0  74+/b0  73-/b0  80-/b0  82+/w0
79  Záhonyi Zsolt            12k    HU  MGE   11   3    53½  277    80+/w0  75-/b0  81+/w0  82+/b0  73-/w0
80  Holubár András           13k    HU  Ori   10   3    53½  272    79-/b0  81+/w0  82+/b0  78+/w0  75-/b0
81  Brassói-Tarnovszki Aurél 11k    HU  MGE    9   0    54½  273½   82-/w0  80-/b0  79-/b0  75-/w0  77-/w0
82  Varga Imre               12k    HU  Ori    9   1    54   284½   81+/b0  76-/w0  80-/w0  79-/w0  78-/b0
83  Albrecht Domonkos        16k    HU  Agy    7   3    23   127    85+/b0  86-/w0  84+/w0  87-/b0  88+/w0
84  Urbán Alexandra          18k    HU  ---    6   4    25   125    86+/w0  88+/w1  83-/b0  85+/w0  87+/w0
85  Orosz Bálint             16k    HU  MGE    5   1    25   125    83-/w0  87-/b0  88-/w0  84-/b0  86+/b0
86  Rési Tamás               16k    HU  Vir    5   1    25   125    84-/b0  83+/b0  87-/w0  88-/w0  85-/w0
87  Fódi Zoltán              19k    HU  Ori    5   4    25   125    88+/w0  85+/w0  86+/b0  83+/w0  84-/b0
88  Joó Gábor                20k    HU  Ori    2   2    27   123    87-/b0  84-/b1  85+/b0  86+/b0  83-/b0

Clasamentul în format txt

=======================================

THE VI EUROPEAN PAIR GO CHAMPIOSHIP 4-6 Aprilie

Toyota – Pandanet European Go Tour Ungaria 2-4 Mai

Finala Toyota Paris 2003

26th Warsaw International Go Tournament
TOYOTA PANDANET EUROPEAN GO TOUR 21-22 Iulie

47th European Go Congress st Petersburg Russia 20 Iul-3 Aug

47th European Go Congress weekend 26-27 Iul.

47th European Go Congress perechi

European Pandanet-Toyota Tour, Brno September 5 – 7, 2003

1st Incheon World Amateur Baduk Championship
Incheon, September 27 – October 3, 2003

Göteborg Open, 8-9 noiembrie

Paris Meijin A 29 noiembrie

Berliner Kranich 29 30. Noiembrie Deutschlandpokal

European Masters 2003

Milano Toyota PandaNet European Go Tour- X Mauro Brambilla Memorial

IV Obert d’Espanya de Go   clasamentul in format tur

2000

=====================================

European Children Championship 2000

Sinaia 3 -5 Martie 2000

Loc Nume                 Rang    MMS   1    2    3    4    5    6   Pt  SOS  SODOS
  1 Chikchine, Ilia       2k Rus 14   13+   2+   3+   4+   9+   5+  6    67    67
  2 Gluschenko, Mykola    1d Ukr 13   11+   1-   6+   5+   3+   7+  5    69    55
  3 Pocsai, Rita          2k Hun 12   10+   5+   1-   7+   2-   6+  4    70    43
  4 Lopatyuk, Kostyantyn  3k Ukr 12    8+   7+   9+   1-   6-  10+  4    67    42
  5 Douguine, Artem       1k Rus 11    6+   3-  12+   2-   8+   1-  3    71    32
  6 Prokop, Jan           7k Cze 11    5-  11+   2-  10+   4+   3-  3    68    32
  7 Nicolaie , Lucian Co  2k Rom 11   12+   4-   8+   3-  11+   2-  3    68    31
  8 Zacharzhevskyy, Myko 10k Ukr 11    4-  13+   7-  15+   5-   9+  3    62    28
  9 Coman , Gabriela     13k Rom 10   15+  10+   4-  13+   1-   8-  3    65    28
 10 Kravets, Andriy       9k Ukr 10    3-   9-  11+   6-  13+   4-  2    64    19
    Vasile , Mihai       12k Rom 10    2-   6-  10-  12+   7-  14+  2    64    19
 12 Zakharzhevskyy, Andr 11k Ukr 10    7-  14-   5-  11-  17+  13+  2    57    16
 13 Bosniak, Natasa       6k Bos  9    1-   8-  14+   9-  10-  12-  1    64     9
 14 Shevchuk, Taras      15k Ukr  9   17+  12+  13-  16+  15+  11-  4    53    34
 15 Turner, Johannes     14k Rom  9    9-  16+  17+   8-  14-  18+  3    52    22
 16 Ehorovici, Raducu    16k Rom  8   25+  15-  22+  14-  21+  17+  4    42    24
 17 Cozan, Sorin         15k Rom  7   14-  21+  15-  22+  12-  16-  2    48    12
 18 Paun , Alin          18k Rom  7   42+  23+  21+  31+  25+  15-  5    33    24
 19 Petrache, Ionut      19k Rom  7   26+  33+  32+  24+  31+  22+  6    29    29
 20 Ghita, Catalin Mihai 18k Rom  7   32+  31+  44+  25-  34+  21+  5    26    21
 21 Anuta, Cristian      16k Rom  6   22+  17-  18-  23+  16-  20-  2    41    12
 22 Parau, Alexandra     16k Rom  6   21-  25+  16-  17-  27+  19-  2    38    10
 23 Predescu , Elena     18k Rom  6   33+  18-  26+  21-  32+  25+  4    31    18
 24 Lubos, Przemyslaw    19k Pol  6   29+  32+  27+  19-  26+  31+  5    30    23
 25 Dan, Horia           16k Rom  5   16-  22-  31-  20+  18-  23-  1    38     7
 26 Tirziu, Beatrice     18k Rom  5   19-  28+  23-  30+  24-  35+  3    33    14
 27 Ehorovici, Andreea   18k Rom  5   31-  42+  24-  35+  22-  34+  3    27    11
 28 Ionescu, Bogdan      19k Rom  5   50+  26-  33+  34-  47+  32+  4    23    14
 29 Cerchia, Ionut       19k Rom  5   24-  57+  45+  32-  33+  36+  4    23    13
 30 Florescu, Madalina   20k Rom  5   47+  38+  46+  26-  43+  39+  5    22    17
 31 Nicoara, Voicu       18k Rom  4   27+  20-  25+  18-  19-  24-  2    37    10
 32 Saveski, Mihai       17k Rom  4   20-  24-  19-  29+  23-  28-  1    36     5
 33 Moldovan, Alexandra  18k Rom  4   23-  19-  28-  59+  29-  42+  2    28     5
 34 Barbiero, Marco      20k Ita  4   49+  36+  48+  28+  20-  27-  4    27    15
 35 Zaytsev, Ihor        20k Ukr  4   41+  43+  42+  27-  46+  26-  4    23    13
 36 Rusu, Mihai          20k Rom  4   37+  34-  55+  45+  40+  29-  4    22    13
 37 Vermesan, Alexandru  20k Rom  4   36-  47+  49+  42+  39-  43+  4    20    12
 38 Micle, Cristian      20k Rom  4   40+  30-  52-  55+  44+  46+  4    19    12
 39 Stanescu, Alin       20k Rom  4  free  48-  59+  52+  37+  30-  4    19    11
 40 Toma, Ruxandra       20k Rom  4   38-  54+  58+  44+  36-  48+  4    18    10
 41 Cadis, Adrian        20k Rom  4   35-  53+  43-  54+  52+  45+  4    16     9
 42 Suciu, Andreea       18k Rom  3   18-  27-  35-  37-  51+  33-  1    27     3
 43 Vlas, Tudor          20k Rom  3   56+  35-  41+  48+  30-  37-  3    22     9
 44 Hedes, Roxana        20k Rom  3   54+  58+  20-  40-  38-  56+  3    21     6
 45 Iancu, George        20k Rom  3   60+  51+  29-  36-  50+  41-  3    20     7
    Peica, Tudor         20k Rom  3   53+  55+  30-  51+  35-  38-  3    20     7
 47 Goci, Raluca         20k Rom  3   30-  37-  60+  49+  28-  52+  3    20     6
 48 Fetti, Adrian        20k Rom  3   57+  39+  34-  43-  53+  40-  3    19     8
 49 Huruba, Madalina     20k Rom  3   34-  56+  37-  47-  55+  57+  3    17     6
 50 Danci, Marian        20k Rom  3   28-  52-  56+  61+  45-  54+  3    15     5
 51 Toceaniuc, Vlad      20k Rom  3   52+  45-  61+  46-  42-  53+  3    14     5
 52 Stoyev, Oleksiy      20k Ukr  2   51-  50+  38+  39-  41-  47-  2    21     7
 53 Kuxov, Platon        20k Ukr  2   46-  41-  57+  58+  48-  51-  2    17     4
 54 Sulumete, Mihai      20k Rom  2   44-  40- free  41-  59+  50-  2    17     3
 55 Sora, Cristian       30k Rom  2   61+  46-  36-  38-  49- free  2    16     2
 56 Zarna, Gabriela      20k Rom  2   43-  49-  50-  60+  58+  44-  2    15     3
 57 Tocacs, Alexandra    20k Rom  2   48-  29-  53- free  61+  49-  2    15     2
 58 Moldovan, Alexandru  20k Rom  2   59+  44-  40-  53-  56-  60+  2    14     3
 59 Cerbu, Cristina      20k Rom  2   58-  60+  39-  33-  54-  61+  2    14     2
 60 Pop, Ana Maria       20k Rom  1   45-  59-  47-  56- free  58-  1    12     0
    Albu, Petru Mihai    30k Rom  1   55- free  51-  50-  57-  59-  1    12     0

Clasamentul în format tur

Clasamentul în format txt

=====================================

European Youth Championship 2000

Sinaia 3 -5 Martie 2000

Loc Nume                                     Rang      MMS      1          2        3         4          5        6     Pt      SOS    SODOS

  1 Koszegi, Diana        5d Hun 29   19+   8+   4+   3+   2+  12+  6   160   160
  2 Koulkov, Andrei       3d Rus 28    5+   6+  16+   7+   1-  13+  5   161   132
  3 Douguine, Timour      2d Rus 28   23+  10+  11+   1-   6+   4+  5   159   130
  4 Simonov, Alexey       2d Rus 27   18+  17+   1-   9+   5+   3-  4   160   103
  5 Frehe, Renee          2d Hol 27    2-  20+  10+  11+   4-   8+  4   158   103
  6 Promyslov, Ivan       2d Rus 27   16+   2-  15+  12+   3-  19+  4   158   102
  7 Teuber, Benjamin      4d Ger 27   14-  19+   8+   2-  18+   9+  4   156   102
  8 Mezhov, Oleg          2d Rus 26   12+   1-   7-  24+  21+   5-  3   158    75
  9 Sankine, Timour       2d Rus 26   17-  13+  14+   4-  11+   7-  3   157    78
 10 Mezhova, Olga         2d Rus 26   15+   3-   5-  20+  13-  17+  3   157    76
    Vdovin, Andriy        2d Ukr 26   13+  14+   3-   5-   9-  26+  3   157    76
 12 Kamenshikh, Anton     3d Rus 26    8-  23+  17+   6-  15+   1-  3   157    75
 13 Solomatina, Ioylia    1d Rus 26   11-   9-  25+  16+  10+   2-  3   155    75
 14 Kokozey, Volodumir    1d Ukr 26    7+  11-   9-  15-  24+  18+  3   154    76
 15 Shevchuk, Mykhaylo    1d Ukr 26   10-  24+   6-  14+  12-  16+  3   154    75
 16 Dumitru, Alexandru    2k Rom 25    6-  18+   2-  13-  20+  15-  2   157    50
 17 Fenech, Antoine       1d Fra 25    9+   4-  12-  18-  22+  10-  2   155    51
 18 Hollmann, Tommy       1k Hol 25    4-  16-  22+  17+   7-  14-  2   155    50
 19 Sinca, Marius         1d Rom 25    1-   7-  27-  29+  23+   6-  2   153    46
 20 Bernathova, Anna      3k Cze 25   21+   5-  23+  10-  16-  25+  3   151    73
 21 Lubos, Alexandra      3k Pol 25   20-  25-  30+  27+   8-  23+  3   145    70
 22 Yick, Wing-Jim        4k Hol 25   26+  28+  18-  25+  17-  24+  4   144    94
 23 Stochita, Ionut       2k Rom 24    3-  12-  20-  26+  19-  21-  1   153    24
 24 Dumitrescu, Bogdan    3k Rom 24   27+  15-  26+   8-  14-  22-  2   151    48
 25 Barisic, Nikola       4k Bos 24   30+  21+  13-  22-  27+  20-  3   147    71
 26 Shinada, Kei          3k Jap 24   22-  27+  24-  23-  31+  11-  2   145    46
 27 Hollmann, Kirsten     3k Hol 24   24-  26-  19+  21-  25-  28+  2   144    47
 28 Magarita, Ionut       6k Rom 22   31+  22-  29-  32+  33+  27-  3   134    63
 29 Dorobantu, Marius     7k Rom 22   32+  31+  28+  19-  30-  34+  4   131    84
 30 Radu, Stefanita       5k Rom 22   25-  32-  21-  34-  29+  33+  2   131    42
 31 Roman, Vlad Adrian    6k Rom 22   28-  29-  35+  33+  26-  32+  3   127    59
 32 Cojocaru, Alexandru   6k Rom 21   29-  30+  33-  28-  34+  31-  2   126    40
 33 Cotofana, Ciprian     8k Rom 20   36+  34+  32+  31-  28-  30-  3   122    56
 34 Zurakovskyy, Bohdan  10k Ukr 18   40+  33-  36+  30+  32-  29-  3   116    54
 35 Lubos, Anna          11k Pol 17   37+  40+  31-  39-  36+  38-  3   105    50
 36 Denisenko, Andriy    10k Ukr 17   33-  38+  34-  37-  35-  40+  2   105    33
 37 Beches, Alexandru    11k Rom 17   35-  41+  40+  36+  38-  39-  3    99    48
 38 Ancuta, Radu         12k Rom 17   45+  36-  39-  40+  37+  35+  4    96    62
 39 Marcu, Madalin       14k Rom 17   44+  45+  38+  35+  42+  37+  6    90    90
 40 Korsak, Maryna       10k Ukr 16   34-  35-  37-  38-  41+  36-  1   101    15
 41 Fedul, Nichita       14k Rom 15   42+  37-  43+  45+  40-  44+  4    86    53
 42 Popa , Cristian      15k Rom 14   41-  48+  44+  43+  39-  45+  4    82    50
 43 Gonciar , Stefania   15k Rom 14   47+  44+  41-  42-  45+  46+  4    78    49
 44 Sora, Adelina        14k Rom 13   39-  43-  42-  48+  49+  41-  2    82    22
 45 Pocsai, Berta        14k Hun 12   38-  39-  46+  41-  43-  42-  1    89    12
 46 Borcea, Gabriel      16k Rom 12   52+  49-  45-  47+  48+  43-  3    70    33
 47 Procopie, Marcela    16k Rom 12   43-  50-  49+  46-  52+  48+  3    69    32
 48 Fogorosi, Dan        16k Rom 11   49+  42-  50+  44-  46-  47-  2    73    22
 49 Voznitska, Kateryna  16k Ukr 11   48-  46+  47-  53+  44-  50-  2    69    22
 50 Cita, Alexandra      18k Rom 11   51+  47+  48-  52-  55+  49+  4    64    43
 51 Dinu, Marian         18k Rom 11   50-  55-  60+  54+  53+  52+  4    58    38
 52 Tirziu, Sebastian    18k Rom 10   46-  59+  55+  50+  47-  51-  3    63    28
 53 Schatz, Robert       18k Rom 10   55-  57+  58+  49-  51-  60+  3    55    24
 54 Calin, Alexandru     20k Rom 10   61+  56+  57+  51-  58+  55+  5    53    42
 55 Motoc, Mircea        19k Rom  9   53+  51+  52-  62+  50-  54-  3    59    28
 56 Motoc, Radu          20k Rom  9   64+  54-  62-  61+  57+  59+  4    47    30
 57 Nechifor, Vladut     19k Rom  8   58+  53-  54-  63+  56-  61-  2    52    15
 58 Nicoara, Catalin     19k Rom  8   57-  62+  53-  59+  54-  63-  2    50    15
 59 Tudone, Cosmin       20k Rom  8   60+  52-  61+  58-  64+  56-  3    49    22
 60 Petrov, Dan Ionut    20k Rom  8   59-  63+  51-  64+  62+  53-  3    49    20
 61 Stoean, Silvia       20k Rom  8   54-  64+  59-  56-  63+  57+  3    48    21
 62 Aragea, Vlad         20k Rom  7   63+  58-  56+  55-  60-  64-  2    47    16
 63 Petraru, Daniel      20k Rom  7   62-  60-  64+  57-  61-  58+  2    45    14
 64 Moraru, Mihai        20k Rom  6   56-  61-  63-  60-  59-  62+  1    47     7

Clasamentul în format tur

Clasamentul în format txt
=====================================

Concurs Bliţ Sinaia 2000

Loc Nume                 Rang MMS 1 2 3 4 5 Pt SOS SOSOS
  1 Burzo, Cornel         4d ROM 34   14+   5+   4+   2+   6+  4   130   515
  2 Barisic, Dragan       5d BOS 33   11+   8+  13+   1-   4-  3   130   512
  3 Ghioc, Constantin     5d ROM 33   10+   7+   9+   6-   5+  3   129½  509½
  4 Cioata, Daniel        5d ROM 33   22+  12+   1-   8+   2+  3   128   511
  5 Claasen, Tonny        4d GER 33   18+   1-  10+  16+   3-  3   128   507
  6 Valery, Chichine      2d RUS 33   17+   9-  14+   3+   1-  3   127   512
  7 Nagy, Bela            4d ROM 32½  --    3-  20+   9+  13-  2   126   501½
  8 Lubos, Jan            4d POL 32   15+   2-  12+   4-  21-  2   129   512
  9 Calin, Susan          2d ROM 32   23+   6+   3-   7-  11-  2   128½  507½
 10 Pocsai, Tibor         5d HUN 32    3-  23+   5-  11+  12+  2   128   509½
 11 Iugulescu, Dan        1d ROM 32    2-  17+  15+  10-   9+  2   127   510
 12 Vdovin, Alexandr      2d RUS 32   19+   4-   8-  15+  10-  2   127   508
 13 Ilie, Teodor          1k ROM 32   16+  19+   2-  14+   7+  3   126   508
 14 Pop, Cristian         6d ROM 31    1-  22+   6-  13-  20-  1   129   508
 15 Hanotin, Denis        1d Fra 31    8-  18+  11-  12-  16-  1   127   507
 16 Ghita, Ionel          1k ROM 31   13-  26+  22+   5-  15+  2   125   495½
 17 Sorin, Sora           3d ROM 31    6-  11-  --   --   --   0   125   494
 18 Ghetu, George         1d ROM 31    5-  15-  --   --   --   0   124   495
 19 Sergiu, Burzo         1d ROM 31   12-  13-  --   --   --   0   124   493
 20 Carpinis, Danut       2k ROM 31   21+  24+   7-  23+  14+  3   123½  489
 21 Barbu, Tiberiu        2k ROM 31   20-  27+  24+  25+   8+  3   119   477
 22 Calota, Lucretiu      5d ROM 30    4-  14-  16-  26-  27-  0   125   498½
    Boboc, Adam           1d ROM 30    9-  10-  25-  20-  24+  0   125   498½
 24 Arsinoaia, Viorel     2k ROM 30   25+  20-  21-  30+  23-  2   119   474
 25 Marigo, Fransesco     2k ITA 30   24-  29+  23+  21-  26+  2   118½  478
 26 Coultre, Marc le      3k NLD 30   29+  16-  27+  22+  25-  3   116½  481
 27 Dumitrescu, Bogdan    3k ROM 28   30+  21-  26-  28-  22+  1   116   455
 28 Stefanita, Radu       5k ROM 28   33+  30+  29+  27-  31-  3   106½  446
 29 Popa, Nicolae         3k ROM 27½  26-  25-  28-  --   30-  0   115   449½
 30 Atanasiu, Radu        4k ROM 27   27-  28-  31+  24-  29-  1   113   441½
 31 Dorobantu, Marius     6k ROM 27   32+  33+  30-  35+  28-  3   100   388
 32 Roman, Vlad           6k ROM 25   31-  35-  33+  34-  36-  1    99   363½
 33 Magarita, Ionut       6k ROM 24   28-  31-  32-  36-  34-  0   102   337½
 34 Teodorescu, Luiza     9k ROM 23½  --   36+  35-  32+  33+  2    87½  289
 35 Ilie, Ruxandra       15k ROM 18   36+  32+  34+  31- free  3    74   318½
 36 Barbiero, Gianpietro 25k ITA  6   35-  34- free  33-  32-  1    32   295½

Clasamentul în format tur interesant ca e o ordine puţin diferită

Clasamentul în format txt

=====================================

Memorial Ing

Pl. Name                 Str Co. MMS   1    2    3    4    5    6   Pt  SODOS SOS    

 1 Guo Juan              7d NED 38   19+  12+   4+   2-  11+   5+  5    182  220      

   Pop, Cristian         7d ROM 38   23+   9+  10+   1+   3+   4-  5    182  220    

   Taranu, Catalin       7d ROM 38    7+  18+   5+   8+   2-  14+  5    182  220    

   Mero, Csaba           6d HUN 38   15+  11+   1-  13+  10+   2+  5    182  220    

 5 Lee Hyuk              7d KOR 37   22+  17+   3-   7+   6+   1-  4    143  219    

 6 Shiksina, Svetlana    7d RUS 37   13+  10-  11+  20+   5-  12+  4    143  216    

 7 Dinerchtein, Alexand  7d RUS 37    3-  14+  16+   5-  19+   9+  4    142  217    

 8 Gerlach, Christoph    6d GER 37    9-  23+  12+   3-  13+  10+  4    142  216    

 9 Mezhov, Oleg          6d RUS 36    8+   2-  15+  10-  16+   7-  3    108  219   

10 Bajenaru, Dragos      6d ROM 36   24+   6+   2-   9+   4-   8-  3    107  220   

11 Zeijst, Rob van       7d NED 36   21+   4-   6-  15+   1-  17+  3    106  219   

12 Danek, Vladimir       6d CZE 36   16+   1-   8-  24+  17+   6-  3    104  216    

   Nijhuis, Emil         6d NED 36    6-  24+  17+   4-   8-  20+  3    104  216   

14 Florescu, Ion         6d ROM 36   18-   7-  19+  22+  20+   3-  3    104  214    

   Radmacher, Bernd      4d GER 36    4-  21+   9-  11-  22+! 16+  3    104  214   

16 Ben Malek, Farid      6d FRA 35   12-  19+   7-  18+   9-  15-  2     70  215    

   Lazarev, Alexei       6d RUS 35   20+   5-  13-  21+  12-  11-  2     70  215   

18 Bogadsky, Dmytro      6d UKR 35   14+   3-  20-  16-  24+  19-  2     70  213   

19 Galchenko, Mykhaylo   6d UKR 35    1-  16-  14-  23+   7-  18+  2     69  215   

20 Laatikainen, Vesa     5d FIN 35   17-  22+  18+   6-  14-  13-  2     69  213   

21 Vanderstappen, Filip  5d NED 35   11-  15-  22-  17-  23+  24+  2     68  209   

22 Bogdanov, Viktor      6d RUS 34    5-  20-  21+  14-  15-! 23-! 1     35  213   

23 Hall, T Mark          4d GBR 34    2-   8-  24-  19-  21-  22+! 1     34  213   

24 Arnim, Felix von      5d GER 34   10-  13-  23+  12-  18-  21-  1     34  212

Clasamentul în format txt
Clasamentul în format eml interesant ca e o ordine puţin diferită
=====================================
EUROPEAN YOUTH GOE CHAMPIONSHIP 2003
Under12
Pl. Name Str Co. MMS 1 2 3 4 5 Pt SODOS SOS
1 ZAYTSEV, Ihor 4k UKR 16 11+ 3+ 4+ 2+ 5- 4 61 76
2 KACHANOVSKYY, Artem 4k UKR 16 6+ 5+ 13+ 1- 4+ 4 58 74
SOS, Miroslav 8k CSZ 16 8+ 1- 5+ 6+ 7+ 4 58 74
4 PODOLYAK,, Nikita 5k RUS 15 9+ 10+ 1- 8+ 2- 3 42 74
MESTROVIC, Stjepan 6k CRO 15 13+ 2- 3- 12+ 1+ 3 42 74
MOROZOV, Aleksey 6k RUS 15 2- 9+ 7+ 3- 8+ 3 42 74
7 KIRILOV, Vitalij 5k RUS 14 10- 11+ 6- 9+ 3- 2 28 73
8 AVRAM, Laura Augustina 4k ROM 14 3- 12+ 10+ 4- 6- 2 27 73
9 TOMA, Ruxandra 5k ROM 14 4- 6- 11+ 7- 13+ 2 27 71
10 ERMAKOV, Ilja 5k RUS 14 7+ 4- 8- 13+ 11- 2 27 70
11 SAITOV, Linar 6k RUS 14 1- 7- 9- 15+ 10+ 2 26 70
12 VISSER, Robbert-Jan 9k NED 13 18+ 8- 15- 5- 16+ 2 23 64
13 MOLDOVAN, Raul Dorel 4k ROM 13 5- 16+ 2- 10- 9- 1 12 71
14 KARES, Ondrej 13k CSZ 12 17+ 18+ 16+ 25+ 15+ 5 54 54
15 LISY, Pavol 10k SLK 12 16- 17+ 12+ 11- 14- 2 25 63
16 WESTHOFF, Edwald 10k NED 12 15+ 13- 14- 17+ 12- 2 24 62
17 GARDUS, Iulia 10k ROM 12 14- 15- 18+ 16- 20+ 2 21 58
18 KALININ, Kostyantyn 10k UKR 11 12- 14- 17- 20- 21+ 1 9 56
19 SURMA, Mateusz 15k POL 10 31+ 30+ 22+ 23+ 25+ 5 40 40
20 BRAUEROVA, Barbora 13k CSZ 10 22- 25+ 21+ 18+ 17- 3 28 49
21 KRAL, Maros 14k SLK 9 23+ 22+ 20- 24+ 18- 3 26 47
22 MOLDOVAN, Mihai Florin 14k ROM 9 20+ 21- 19- 27+ 26+ 3 26 45
23 CHITA, Dan Ioan 14k ROM 9 21- 27+ 26+ 19- 24+ 3 24 43
24 ZULIC, Kristian 15k CRO 8 30+ 28+ 31+ 21- 23- 3 22 40
25 RUS, Ionut 14k ROM 8 26+ 20- 27+ 14- 19- 2 16 48
26 VERTELYEVA, OLGA 14k UKR 8 25- 31+ 23- 28+ 22- 2 15 41
27 RENAUD, Guilhaume 14k FRA 8 28+ 23- 25- 22- 34+ 2 14 40
28 MIHANCEA, Andrei 14k ROM 8 27- 24- 34+ 26- 31+ 2 13 37
29 KOZHUHOV, Ivan 18k RUS 7 75+ 37+ 40+ 51+ 32+ 5 22 22
30 TOMA, Theodor 15k ROM 7 24- 19- 32+ 31- 33+ 2 12 37
31 TODORAN, Mihai Ioan 14k ROM 7 19- 26- 24- 30+ 28- 1 7 41
32 ARTIGNY, Julie 17k FRA 6 35+ 34+ 30- 33+ 29- 3 18 32
33 SZYCHOWIAK, Weronika 17k POL 6 51+ 39+ 35+ 32- 30- 3 15 28
34 STOZEK, Adam 16k POL 6 40+ 32- 28- 35+ 27- 2 11 33
35 DEAC, Ani Bianca 16k ROM 6 32- 40+ 33- 34- 51+ 2 9 27
36 SAPIK, Marcel 20k CSZ 5 76+ 45+ 57+ 43+ 44+ 5 16½ 16½
37 VIRAG, Michal 18k SLK 5 38- 29- 49+ 39+ 40+ 3 14 26
38 LOPEZ, Pav 18k ESP 5 37+ 51- 47+ 40- 45+ 3 13 22
39 SMAGIN, Ivan 18k RUS 5 48+ 33- 51+ 37- 41+ 3 12 23
40 GRANADO, Vitia 16k FRA 5 34- 35- 29- 38+ 37- 1 5 29
41 SERBAN, Mihai Valentin 20k ROM 4 50+ 64+ 69+ 47+ 39- 4 13 18
42 WOZNIAK, Aleksandra 20k POL 4 52- 63+ 60+ 59+ 64+ 4 12 15
43 GOGOSZ, Dorota 20k POL 4 62+ 58+ 52+ 36- 75+ 4 11 16
SACHSENHAUSER, Florian 25k GER 4 61+ 65+ 54+ 56+ 36- 4 11 16
45 PANPHYLOV, Ivan 19k RUS 4 73+ 36- 48+ 53+ 38- 3 9 19
46 HUBALOVSKY, Tomas 20k CSZ 4 81+ 62+ 55- 73+ 57+ 4 9 12
47 SZYCHOWIAK, Gracjan 19k POL 4 64+ 75+ 38- 41- 54+ 3 8 17
VISSER, Maud 19k NED 4 39- 70+ 45- 55+ 53+ 3 8 17
49 DVORACEK, Mikolas 20k CSZ 4 78+ 71+ 37- 75+ 52+ 4 8 13
50 PANPHYLOVA, Elena 20k RUS 4 41- 82+ 79+ 58+ 60+ 4 8 12
51 LAVALLOU, Gabriel 17k FRA 4 33- 38+ 39- 29- 35- 1 5 29
52 NOVELLA, Adria 22k ESP 3 42+ 66+ 43- 68+ 49- 3 8 16
53 OCHOZKOVA, Anna 20k CSZ 3 59+ 74+ 75+ 45- 48- 3 7 15
MESTROVIC, Marko 25k CRO 3 56+ 72+ 44- 65+ 47- 3 7 15
55 ERNEKEROVA, Jana 20k CSZ 3 57- 78+ 46+ 48- 68+ 3 7 14
LLONCH SERRANO, Jordi 23k ESP 3 54- 67+ 61+ 44- 65+ 3 7 14
57 WOZNIAK, Anna 20k POL 3 55+ 79+ 36- 69+ 46- 3 6 15
58 LARZAT, Robin 20k FRA 3 69+ 43- 70+ 50- 77+ 3 13½
59 GAUREAN, Ioana 20k ROM 3 53- 76+ 71+ 42- 73+ 3 12½
60 WESTHOFF, Edger 20k NED 3 68+ 81+ 42- 74+ 50- 3 5 13
61 MATENCIO, Mireia 25k ESP 3 44- 80+ 56- 66+ 67+ 3 5 12
62 DURBAK, Bogdan 20k UKR 3 43- 46- 83+ 71+ 70+ 3 12½
63 NOIR, Augustin 20k FRA 3 66- 42- 76+ 78+ 69+ 3 10½
64 BERNARD, Celestin 19k FRA 3 47- 41- 66+ 81+ 42- 2 3 15
65 NOVELLA, Daniel 24k ESP 2 67+ 44- 72+ 54- 56- 2 4 14
66 SOLOMENTSEVA, Oleksandra 20k UKR 2 63+ 52- 64- 61- 79+ 2 4 13
67 BAUMGARTNER, Meike 25k GER 2 65- 56- 80+ 72+ 61- 2 3 11
68 SALIGNON, Charlotte 20k FRA 2 60- 83+ 74+ 52- 55- 2 11½
69 LISA, Magdaléna 19k SLK 2 58- 73+ 41- 57- 63- 1 2 15
70 ARUTYUNOV, Artem 20k RUS 2 80+ 48- 58- 79+ 62- 2 2 12
DUCHESNE, Lucas 20k FRA 2 free 49- 59- 62- 81+ 2 2 12
72 MORENO, Marc 25k ESP 2 free 54- 65- 67- 80+ 2 2 9
73 AUDOUARD, Emile 19k FRA 2 45- 69- 77+ 46- 59- 1 14½
74 ZABRA GUILLEN, Miguel Angel 22k ESP 2 83+ 53- 68- 60- 78+ 2
75 CORRAL ALVAREZ, Alex 18k ESP 2 29- 47- 53- 49- 43- 0 0 22
76 HOLOVERSA, Roman 20k UKR 36- 59- 63- 83+ 1 11½
77 OPOTYAK, Solomiya 20k UKR 73- 58- 0 0 5
78 KOLOMYS, Liliya 20k UKR 1 49- 55- 82+ 63- 74- 1 1 13
79 GRANADO, Lisa 20k FRA 1 82+ 57- 50- 70- 66- 1 1 12
80 KOVTUN, Dmytro 25k UKR 1 70- 61- 67- 82+ 72- 1 1 10
81 MELNYCHUK, Bohdana 20k UKR 1 46- 60- free 64- 71- 1 0 12
82 ROMANYSHYN, Mariya-Khrystyna 20k UKR 1 79- 50- 78- 80- free 1 0 7
83 PUZYRKO, Oleksandr 20k UKR 74- 68- 62- 76- 0 0
Under18
Pl. Name Str Co. MMS 1 2 3 4 5 Pt SODOS SOS
1 CHIKCHINE, Ilia 5d RUS 24 15+ 11+ 2+ 5+ 3- 4 91 115
DOUGUINE, Timour 4d RUS 24 14+ 3+ 1- 13+ 5+ 4 91 115
FENECH, Antoine 3d FRA 24 12+ 2- 14+ 7+ 1+ 4 91 115
4 JUREK, Martin 3d CZS 24 6+ 13+ 5- 12+ 16+ 4 89 112
5 MEZHOV, Oleg 6d RUS 23 21+ 15+ 4+ 1- 2- 3 67 115
6 PAPAZOGLOU, Benjamin 3d FRA 23 4- 9+ 12- 15+ 11+ 3 66 112
7 CHRISTIANI, Tobias Lybecker 2d DEK 23 11- 28+ 10+ 3- 12+ 3 64 110
8 GOGOSZ, Dominik 3k POL 22 24+ 32+ 39+ 33+ 21+ 5 97 97
9 CELEJEWSKI, Pawel 1k POL 22 20+ 6- 21+ 16- 19+ 3 63 108
10 SPODE, Michel 1k GER 22 29+ 20+ 7- 21- 17+ 3 62 106
11 HUBERT, Thomas 3d FRA 22 7+ 1- 13- 14+ 6- 2 45 114
12 ZHURAKOVSKYY, Bohdan 2d UKR 22 3- 21+ 6+ 4- 7- 2 44 115
13 POCSAI, Rita 3d HUN 22 16+ 4- 11+ 2- 15- 2 44 114
14 CORDOS, Mihai 1d FRA 22 2- 16+ 3- 11- 18+ 2 43 113
KRAVETS, Andriy 1d UKR 22 1- 5- 19+ 6- 13+ 2 43 113
16 LOPATYUK, Kostyantyn 2d UKR 22 13- 14- 29+ 9+ 4- 2 42 110
17 KASHAEV, Andrey 2k RUS 21 18- 25+ 27+ 29+ 10- 3 60 103
PROKOP, Jan 2k CZS 21 17+ 19- 33+ 28+ 14- 3 60 103
19 HOLLMANN, Thomas 1k NED 21 28- 18+ 15- 20+ 9- 2 42 106
20 ALIMPIC, Misa 1k YUG 21 9- 10- 28+ 19- 24+ 2 40 105
21 STOCHITA, Ionut 1d ROM 21 5- 12- 9- 10+ 8- 1 22 111
22 KOZAK, Hlib 4k UKR 20 31+ 24- 37+ 32+ 39+ 4 74 94
PISARIK, Jan 4k CZS 20 37+ 34+ 44+ 26+ 27- 4 74 94
24 NOIR, Baptiste 3k FRA 20 8- 22+ 25+ 27+ 20- 3 60 103
25 MROCZEK, Krzysztof 3k POL 20 26+ 17- 24- 30+ 33+ 3 58 99
26 SALIGNON, Jérôme 3k FRA 20 25- 44+ 32+ 23- 31+ 3 55 95
27 HOLA, Michal 2k SLK 20 39+ 29- 17- 24- 23+ 2 38 99
28 SIRKOVIC, Petar 1k CRO 20 19+ 7- 20- 18- 29-! 1 21 106
29 TARUMI, Jun 1k GER 20 10- 27+ 16- 17- 28-! 1 20 105
30 KACHANOVSKYY, Mykhaylo 5k UKR 19 51+ 36+ 38+ 25- 44+ 4 69 89
31 CARAIVAN, George Alexandru 4k ROM 19 22- 38+ 34+ 39+ 26- 3 55 95
32 COZAN, Sorin 3k ROM 19 34+ 8- 26- 22- 37+ 2 37 99
33 CURTIL, Thomas 3k FRA 19 44+ 39+ 18- 8- 25- 2 35 98
34 YICK, Wing-Jim 3k NED 19 32- 23- 31- 44+ 36+ 2 35 93
35 CURTIL, Guillaume 6k FRA 18 40+ 51- 41+ 47+ 43+ 4 67 83
36 NOVAK, Petr 5k CZS 18 42+ 30- 43+ 51+ 34- 3 50 88
37 BERKELMANS, Wouter 4k NED 18 23- 43+ 22- 38+ 32- 2 35 94
38 CELEJEWSKI, Piotr 4k POL 18 43+ 31- 30- 37- 51+ 2 33 89
39 CSERMENYI, Orsolya 2k HUN 18 27- 33- 8- 31- 22- 0 0 100
40 ZAHONY, Balint 6k HUN 17 35- 41+ 54+ 43- 46+ 3 48 83
41 KARAILIEV, Boris 6k SLK 17 60+ 40- 35- 42+ 48+ 3 47 82
42 KLASNIC, Marko 6k CRO 17 36- 60+ 51+ 41- 47+ 3 46 81
43 BOSJNAK, Natasa 4k BiH 17 38- 37- 36- 40+ 35- 1 17 89
44 TURNER, Johannes 3k ROM 17 33- 26- 23- 34- 30- 0 0 97
45 SNIDAL, Bronislav 9k CZS 16 67+ 73+ 63+ 68+ 55+ 5 66 66
46 ZYZAK, Andrzej 7k POL 16 48+ 47- 53+ 54+ 40- 3 46 79
47 WACZULIKOVA, Barbora 7k SLK 16 55+ 46+ 60+ 35- 42- 3 45 80
48 SORA, Adelina 7k ROM 16 46- 68+ 50+ 49+ 41- 3 45 78
49 KUIPERS, Zachary 7k NED 16 50- 53+ 55+ 48- 54+ 3 45 77
50 VERTELYEV, Danylo 7k UKR 16 49+ 54- 48- 52+ 60+ 3 45 76
51 COMAN, Gabriela 5k ROM 16 30- 35+ 42- 36- 38- 1 18 90
52 HRUBY, Pavel 9k CZS 15 65+ 64+ 68+ 50- 56+ 4 53 69
53 DANEK, Martin 8k CZS 15 59+ 49- 46- 61+ 68+ 3 40 72
54 ZRNO, Dalibor 7k CRO 15 68+ 50+ 40- 46- 49- 2 29 78
55 KUHNEL, Sven 7k GER 15 47- 59+ 49- 60+ 45- 2 28 76
56 URBAN, Pierre 10k FRA 14 78+ 65+ 66+ 59+ 52- 4 51 66
57 MORAVEC, Miloslav 10k CZS 14 71- 78+ 65+ 64+ 61+ 4 50 62
58 DIVISOVA, Viki 10k CZS 14 61- 87+ 62+ 63+ 67+ 4 49 62
59 LUBOS, Barbara 8k POL 14 53- 55- 64+ 56- 66+ 2 26 70
60 ANUTA, Cristian 6k ROM 14 41- 42- 47- 55- 50- 0 0 81
61 MALINOWSKI, Piotr 10k POL 13 58+ 62+ 73+ 53- 57- 3 39 68
62 CHECHULIN, Sergiy 10k UKR 13 72+ 61- 58- 70+ 69+ 3 36 63
63 MAJER, Marek 9k POL 13 73- 67+ 45- 58- 72+ 2 25 67
64 DREISSIG, Stefan 9k GER 13 66+ 52- 59- 57- 78+ 2 24 67
LUBOS, Przemyslaw 9k POL 13 52- 56- 57- 71+ 73+ 2 24 67
66 GOGOSZ, Damian 9k POL 13 64- 71+ 56- 73+ 59- 2 24 65
67 SMIGOWSKA, Agnieszka 9k POL 13 45- 63- 79+ 72+ 58- 2 23 66
68 BAZYNSKI, Jan 7k POL 13 54- 48- 52- 45- 53- 0 0 77
69 CERNOTA, Tomas 12k CZS 12 77+ 76+ 78+ 79+ 62- 4 44 57
70 ZUBALIK, Michal 12k CZS 12 103+ 77+ 87+ 62- 74+ 4 40 53
71 NADOR, Judit 10k HUN 12 57+ 66- 72- 65- 79+ 2 25 63
72 PROKOPOVA, Anna 10k CZS 12 62- 79+ 71+ 67- 63- 2 23 62
73 SMIDOVA, Alexandra 9k SLK 12 63+ 45- 61- 66- 65- 1 13 68
74 LAPACEK, Martin 13k CZS 11 102+ 92+ 86+ 77+ 70- 4 38 50
75 Krystof, Lukas 13k CZS 11 94+ 82- 103+ 86+ 84+ 4 37 47
76 QIAN, Matthias 12k GER 11 86+ 69- 84- 92+ 87+ 3 29 51
77 Laššáková, Vladimíra 11k SLK 11 69- 70- 82+ 74- 83+ 2 20 55
78 ROBOTIC, Tea 10k CRO 11 56- 57- 69- 87+ 64- 1 10 63
79 TUMPA, Tajana 10k CRO 11 87+ 72- 67- 69- 71- 1 10 59
80 BURSIK, Adam 15k CZS 10 100+ 108+ 95+ 93+ 90+ 5 42 42
81 Langer, Jakub 14k CZS 10 91+ 102+ 93+ 82+ 86- 4 36 46
82 GATEA, Mihai-Alexandru 13k ROM 10 83+ 75+ 77- 81- 92+ 3 30 51
83 KANEKO, Boris 13k FRA 10 82- 85+ 90+ 84+ 77- 3 29 50
KRAL, Juraj 13k SLK 10 85+ 101+ 76+ 83- 75- 3 29 50
85 Pajak, Dawid 13k POL 10 84- 83- 102+ 94+ 89+ 3 26 46
86 Waczulík, Oliver 12k SLK 10 76- 103+ 74- 75- 81+ 2 18 51
87 MARGARYAN, Artak 10k ARM 10 79- 58- 70- 78- 76- 0 0 59
88 Haugvic, Radek 16k CZS 9 106+ 130+ 109+ 120+ 112+ 5 32 32
89 SUKUP, Jan 15k CZS 9 110+ 91+ 112+ 101+ 85- 4 31 41
90 KARAILIEVA, Barbora 14k SLK 9 120+ 95+ 83- 103+ 80- 3 23 43
91 LE MOUAL, Pierre 14k FRA 9 81- 89- 118+ 108+ 97+ 3 21 40
92 VIRAG, Ladislav 13k SLK 9 93+ 74- 101+ 76- 82- 2 17 49
93 DUMAS, Maxime 13k FRA 9 92- 94+ 81- 80- 101+ 2 17 46
94 HOLLMANN, Line 13k NED 9 75- 93- 99+ 85- 103+ 2 16 46
95 RIEPL, Korbinian 13k GER 9 101- 90- 80- 102+ 99+ 2 16 43
96 MELNICOVA, Marina 17k RUS 8 129+ 117+ 106+ 119+ 110+ 5 31 31
97 KOVARIK, Vojtech 16k CZS 8 114+ 116+ 120+ 112+ 91- 4 25 34
98 Hruban, Jakub 16k CZS 8 144+ 105+ 108- 111+ 120+ 4 24 31
99 BLOCKLEY, Paul 15k GB 8 109+ 111+ 94- 100+ 95- 3 22 40
100 Jakub, Král 15k SLK 8 80- 107+ 111+ 99- 108+ 3 21 39
101 HOLLMANN, Sanne 13k NED 8 95+ 84- 92- 89- 93- 1 9 46
102 RIARD, Mathieu 13k FRA 8 74- 81- 85- 95- 109+ 1 7 47
103 SALIGNON, Delphine 12k FRA 8 70- 86- 75- 90- 94- 0 0 51
104 AYARI, maher 17k FRA 7 115+ 144+ 110- 114+ 130+ 4 21 28
105 Matencio, Alex 16k ESP 7 116- 98- 128+ 115+ 119+ 3 17 31
106 CASTANO, Fabrice 16k FRA 7 88- 143+ 96- 130+ 116+ 3 15 32
107 TROLLAT, Thibault 16k FRA 7 143+ 100- 130+ 109- 118+ 3 15 30
108 Delißen, Marcel 15k GER 7 119+ 80- 98+ 91- 100- 2 14 41
109 BOGDANOVA, Natalia 15k RUS 7 99- 110+ 88- 107+ 102- 2 14 39
110 PARVU, Andrea 15k ROM 7 89- 109- 104+ 118+ 96- 2 13 37
111 LE MOUAL, Maxime 15k FRA 7 118+ 99- 100- 98- 117+ 2 12 36
112 Findrich, Oto 15k SLK 7 130+ 120+ 89- 97- 88- 2 11 37
113 Bukovska, Nada 19k CZS 6 163+ 179+ 140+ 124+ 128+ 5 18 18
114 ZAYTSEVA, SOFIYA 17k UKR 6 97- 128+ 127+ 104- 125+ 3 15 30
115 Krätschmer, Matthias 17k GER 6 104- 129+ 143+ 105- 127+ 3 14 28
116 Králik, Ján 16k SLK 6 105+ 97- 119- 125+ 106- 2 12 33
117 DHERRET, Isabelle 17k FRA 6 142+ 96- 144+ 143+ 111- 3 12 27
118 BESEDINA, KARYNA 15k UKR 6 111- 119+ 91- 110- 107- 1 6 36
119 VIELFAURE, Charlotte 15k FRA 6 108- 118- 116+ 96- 105- 1 6 34
120 CHAVOUTIER, Romain 14k FRA 6 90- 112- 97- 88- 98- 0 0 41
121 Cymbala, Tomasz 20k POL 5 165+ 156+ 138+ 133+ 135+ 5 17 17
122 Owsiany, Tomasz 20k POL 5 182+ 149+ 134+ 140+ 142+ 5 16 16
Zeh, Sebastian Christian 25k GER 5 147+ 153+ 132+ 164+ 143+ 5 16 16
124 Hocke, Lisa 19k GER 5 151+ 160+ 126+ 113- 162+ 4 14 20
125 Eckert, Marion 18k GER 5 159+ 126+ 129+ 116- 114- 3 13 25
126 SOLOVEY, OLEG 18k UKR 5 179+ 125- 124- 131+ 136+ 3 10 20
127 SAVAJOLS, Benoit 18k FRA 5 180+ 162+ 114- 142+ 115- 3 9 21
128 CONUS, Oliver 17k FRA 5 162+ 114- 105- 144+ 113- 2 7 26
DHERRET, Flavie 17k FRA 5 96- 115- 125- 162+ 144+ 2 7 26
130 Dragan, Nicolae 15k ROM 5 112- 88- 107- 106- 104- 0 0 37
131 Malinowska, Justyna 20k POL 4 161+ 159+ 145+ 126- 180+ 4 11 16
Mendle, Johannes 25k GER 4 164+ 150+ 123- 147+ 148+ 4 11 16
133 Drillich, Steffen 20k GER 4 173+ 154+! 163+ 121- 146+ 4 10 15
Novotny, Jan 20k CZS 4 190+ 151+ 122- 155+ 156+ 4 10 15
135 Bartunek, Jan 20k CZS 4 181+ 174+ 152+ 148+ 121- 4 14½
136 Nagaj, Dawid 20k POL 4 193+ 155+ 179+ 139+ 126- 4 9 14
137 Szczygiel, Piotr 20k POL 4 187+ 146- 166+ 154+ 152+ 4 9 12
138 MASSIEYE, Vincent 20k FRA 4 188+ 175+ 121- 173+ 158+ 4 8 13
139 SCHMIDT, Maximilian 20k GER 4 191+ 169+ 146+ 136- 157+ 4 8 12
140 DUCHESNE, Enzo 19k FRA 4 167+ 180+ 113- 122- 153+ 3 7 18
141 Sieracki, Cristian 20k GER 4 185+ 163- 182+ 165+ 145+ 4 7 9
142 KLIMASHEVYCH, ILLYA 18k UKR 4 117- 152+ 162+ 127- 122- 2 6 22
143 ANISIMOVA, OLENA 16k UKR 4 107- 106- 115- 117- 123- 0 0 31
KRYACHKO, INNA 16k UKR 4 98- 104- 117- 128- 129- 0 0 31
145 HRUBRYN, YURIY 20k UKR 3 171+ 157+ 131- 151+ 141- 3 8 16
KOCHMARSKYY, SERgIY 20k UKR 3 168+ 137+ 139- 179+ 133- 3 8 16
147 Ispas, Radu Cornel 23k ROM 3 123- 187+ 150+ 132- 168+ 3 6 15
148 PIGNON, Wandrille 20k FRA 3 176+ 166+ 180+ 135- 132- 3 6 14
SHRAYER, Sima 20k UKR 3 170+ 122- 151- 174+ 163+ 3 6 14
150 BRIX, Andreas 25k GER 3 172+ 132- 147- 171+ 164+ 3 6 13
151 BERNARD, Clotilde 19k FRA 3 124- 134- 149+ 145- 173+ 2 5 17
BURTIN, Odile 19k FRA 3 156+ 142- 135- 175+ 137- 2 5 17
153 Shvets, Olena 20k UKR 3 184+ 123- 189+ 159+ 140- 3 5 14
154 DOVHOPOLYUK, HRYHORIY 20k UKR 3 178+ 133-! 169+ 137- 190+ 3 5 13
KALININ, VITALIY 20k UKR 3 189+ 136- 175+ 134- 177+ 3 5 13
156 WINOCQ, Quentin 19k FRA 3 152- 121- 176+ 180+ 134- 2 4 16
157 KASHIRSKIJ, Andrey 20k RUS 3 183+ 145- 191+ 160+ 139- 3 4 11
158 Shevchuk, Serhiy 20k UKR 3 166- 192+ 174+ 163+ 138- 3 4 10
159 LECUYER, Félix 19k FRA 3 125- 131- 183+ 153- 170+ 2 3 15
160 KISLUKHINA, Mariya 20k UKR 3 192+ 124- 184+ 157- 165+ 3 3 11
161 IVANOVA, Mariya 20k UKR 3 131- 188+ 178+ 2 3 7
162 Ionut-Narcis, Georgescu 17k ROM 3 128- 127- 142- 129- 124- 0 0 24
163 GERAT, Arthur 19k FRA 2 113- 141+ 133- 158- 149- 1 4 20
164 Vasiloiu , Roxana 25k ROM 2 132- 167+ 172+ 123- 150- 2 4 16
165 Mandyuk, Oleksiy 20k UKR 2 121- 186+ 168+ 141- 160- 2 3 15
166 GAVRYLOVA, Angelina 20k UKR 2 158+ 148- 137- 167- 191+ 2 3 12
167 GLADCHENKO, Viktoriya 20k UKR 2 140- 164- 170- 166+ 187+ 2 3 11
TOLKACK, Anastasiya 20k UKR 2 146- 178+ 165- 185+ 147- 2 3 11
TYMOSHCHUK, OLEKSIY 20k UKR 2 177+ 139- 154- 186-! 185+ 2 3 11
170 HEYNYK, Taras 20k UKR 2 149- 182- 167+ 183+ 159- 2 3 10
171 GOLOGAN, Mihai Sebastian 24k ROM 2 145- 183- 181+ 150- 189+ 2
172 ISPAS, Alexandru Florin 23k ROM 2 150- 181+ 164- 187-! 183+ 2
173 KOVALCHUK, Viktoriya 20k UKR 2 133- 193+ 177+ 138- 151- 2 2 13
174 Lokutova, Diane 20k UKR 2 186+ 135- 158- 149- 188+ 2 2 12
NOSACH, Maryna 20k UKR 2 free 138- 155- 152- 184+ 2 2 12
176 MIRONCHYKOVA, Alla 20k UKR 2 148- free 156- 184+ 179-! 2 2 10
177 CESCHIN, Ludovic 20k FRA 2 169- 190+ 173- 182+ 155- 2 2 9
178 YAYCHENYA, Petro 20k UKR 2 154- 168- 192+ 189+ 161- 2 1 9
179 VITRANT, Nicolas 18k FRA 2 126- 113- 136- 146- 176-! 0 0 20
180 SLESARCHUK, Yulia 18k UKR 2 127- 140- 148- 156- 131- 0 0 19
181 KOLESNIKOV, Yevgen 20k UKR 135- 172- 171- 192+ 1 0 8
182 BUTZ, Mariya 20k UKR 1 122- 170+ 141- 177- 186-! 1 2 14
183 MONASTYRSKA, Anastasiya 20k UKR 1 157- 171+ 159- 170- 172- 1 2 12
184 GAZHALA, Yuliya 20k UKR 1 153- 185+ 160- 176- 175- 1 1 11
185 DITSUL, Volodymyr 20k UKR 1 141- 184- 188+ 168- 169- 1 1 10
186 DOLINA, Andrey 20k UKR 1 174- 165- 190+ 169-! 182-! 1 1 8
187 VASYLENKO, Kateryna 20k UKR 1 137- 147- 193+ 172-! 167- 1 0 11
188 DVORNICHENKO, Daryna 20k UKR 1 138- 161- 185- 193+ 174- 1 0 10
IVANOV, Dmytro 20k UKR 1 155- 191+ 153- 178- 171- 1 0 10
KOZLOVSKA, Olena 20k UKR 1 134- 177- 186- 191+ 154- 1 0 10
191 ISAKHANOVA, Yuliya 20k UKR 0 139- 189- 157- 190- 166- 0 0 11
192 KOKHANOVSKA, Anna 20k UKR 0 160- 158- 178- 181- 193-! 0 0
193 BAROLIS, Yustina 20k UKR 0 136- 173- 187- 188- 192-! 0 0 8
 Clasamentul în format html

 

=====================================

Campionatul European- Perechi

Polonia, 4 aprilie 2003

Pl. Name Str. 1   2   3   4   5   6    Pt SOS SOSOS

1 Hungary 4d   8+  3+  9+  2+  4+  6+   6   22 122

2 Russia 5d   6+  7+  5+  1- 10+  3+   5   22 120

3 Poland A 4d   4+  1-  7+ 12+  5+  2-   4   24 114

4 Germany 3d   3-  6+ 11+  9+  1-  8+   4   21 116

5 France 1d  12+ 10+  2-  8+  3- 11+   4   18 109

6 Czechia 3d   2-  4- 13+  7+  9+  1-   3   22 112

7 Romania 3d  13+  2-  3-  6- 12+ 10+   3   17 113

8 Netherlands 3d   1- 14+ 10+  5- 13+  4-   3   17 105

9 Ukraine 2d  11+ 13+  1-  4-  6- 14+   3   16 107

10 Slovakia 2k  14+  5-  8- 11+  2-  7-   2   17 102

11 Poland B 1k   9- 12+  4- 10- 14+  5-   2   15  99

12 Slovenia 3k   5- 11- 14+  3-  7- 13+   2   14 101

13 Croatia 4k   7-  9-  6- 14+  8- 12-   1   14  99

14 Bosnia 3k  10-  8- 12- 13- 11-  9-   0   13  93

Country      Average rank     Female player Female rank       Male player Male rank

1.Russia 5d / 2452  Natalia Kovaleva    1d / 2282   Alexej Lazarev  6d / 2621

2.Hungary 4d / 2449  Rita Pocsai         3d / 2349   Tibor Pocsai    6d / 2548

3.Poland A 4d / 2424  Aleksandra Lubos    3d / 2292   Leszek So¦dan   6d / 2556

4.Germany 3d / 2331  Lisa Ente           2d / 2194   Benjamin Teuber 5d / 2468

5.Netherlands 3d / 2325  Renee Frehe         4d / 2426   Rob Kok 3d / 2223

6.Czechia 3d / 2323  Martina Simunkova   2d / 2173   Jan Hora 5d / 2473

7.Romanien 3d / 2260  Irina Suciu         1d / 1916   Ion Florescu    6d / 2603

8.Ukraine 2d / 2152  Elizaveta Gorbunova 2k / 1911   Yurij Plyushch  4d / 2392

9.France 1d / 2086  Anne Tombarello     1d / 2026   Denis Hanotin   2d / 2146

10.Poland B 1k / 2038  Anna Lubos          4k / 1715   Jan Lubos 4d / 2361

11.Slovakia 2k / 1936  Lucia Lassakova     2k / 1969   Ivo Svec 2k / 1902

12.Bosnia–Herzeg.3k / 1808  Visnjica Barisic    5k / 1263   Dragan Barisic  5d / 2353

13.Slovenia 3k / 1805  Jasna Schatz        5k / 1315   Bojan Rojs 4d / 2295

14.Croatia 4k / 1602  Tea Robotic        10k /  914   Mladen Smud     4d / 2290

Clasamentul în format html

=====================================

Hungary GP 2003 Toyota – Pandanet European Go Tour Budapest

=====================================

Paris Toyota 2003

=====================================

1999

Finala Grand Prix Fujitsu

Categories: Arhiva, Clasamente Tags: ,

admin


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Abonează-te

Dacă vrei să fii anunțat pe mail cînd apare un articol nou, Abonează-te

Arhive

Categorii